Slnečná meditácia

 
 
 

Slnečná meditácia

Monohé kultúry uctievali Slnko ako Boha, pretože vedeli že bez Slnka nie je možný život na zemi. Slnko je aspektom božskej sily , vysiela malé zrniečka vitality a tie oživujú celý vesmír.

 

Čakra sleziny s ktorou sa postupne zoznamujem, je nervové fluidum ktoré, v spojení s inými energiami predstavuje aspekt životnej sily. Ľudia , ktorým chýba nervová sila, ako aj sila svalov , može byť nápomocná slnečná meditácia. 

Postavíme sa alebo, sa posadíme tvárou smerom k východu. Sme v jednom bode- stálosti (Slnka). Pozvolna sa nadychujeme a zároveň vydychujeme.Oči máme počas celej meditácie zatvorené. Pomocou vdychu sa spojujeme s Jednotou. Svoj dych nechávame prúdiť v predstave do bruška.

Predstavujeme si ako sa slnečný pletenec ako aj ostatné čakry  pozvolna otvárajú. Každým nadýchnutím sa naše telo uvolňuje a tvorivá sila Ducha nás zahaľuje do svetelnej špirály. Telo je chránené a v bezpečí odpočíva v  postely, alebo na zemy v mäkkej tráve. Naša myseľ sa naplňuje hlbokou radosťou a vďačnosťou. V myšlienkach si hovoríme- som Duchom a moje telo je mi k dispozícii.

Sila Ducha -  vytvárajúca žiaru sa vlieva pomaľým zmyselným spôsobom do našeho tela, uvolňuje ho a pomalým prúdením sťaby vlny mora vlievali sa do tela napĺňa chodilá, lýtka, cievy,bunky, všetky nervové dráhy , dutiny  kĺbov, cez boky . Celá oblasť spodnej časti tela je prežiarená  touto silnou energoiu. Cítime uvolnenie v brušných orgánoch. Naše telo oťažieva, stáva sa unavené a uvolnené leží na posteli, alebo mäkkej tráve. Radosť a vďačnosť nsmi pretekajú.

Teraz sa táto duchovná sila preteká cez prsty pravej ruky , celou dlaňou, zápästím,svalmi a bunkami predlaktia, lakťom,, ramenným kĺbom, napĺňa všetky nervy paže  ruka je úplne uvolnená. Opakujeme si- SOM DUCH.  Túto energiu nechávame pôsobiť aj v ľavej ruke až k ramenu. Jemný liečivý paprsok  vytvára  harmóniu v celom tele. Cítime jemné uvolnenie v žalúdku,pečeni, slezine, v ľadvinách, v črevách, močovom mechúry, pľúcach a v srdiečku. Telo prenechávame úplne telu a preciťujeme ho stále menej a menej. Duchovná sila našej podstaty, vyžaruje do krku, do krčnej chrbtice, postupne do celej chrbtice,očí, tváre,aj mozog sa uvolňuje. Dýchame  zvolna a pokojne. Naše telo je uplne uvolnené a v bezpečí.

Predstavíme si že naše vyššie vedomie s ďalším výdychom opúšťa  odpočívajúce telo, Opúšťame teraz svoje telo a nahliadame naň z vonka a stále jasnejšie si uvedomujeme že sme  duchom a máme svoje telo. Nie sme naším telom sme duchom. Táto istota sa prehlbuje v celom našom vedomí. Hlboká vnútorná radosť nami prúdi.

Okolo nás je veľa láskavých pomocníkov, dobrotivých ochrancov, ktorý bdejú nad nami počas meditácie. teraz si predstavíme, že na obzore vychádza slniečko, ktoré do nás vlieva svoju silu, hreje nás a  nasycuje. Jeho žiariacu vitalitu príjma jemnohmotná nervová sústava  éterického tela, predovšetkým čakra sleziny a všetky nervy a bunky nášho tela. Svetlo slniečka  jeho vitalita  sa vlieva    do všetkých čakier. Jeho duchovná podstata  zostáva  mimo naše telo, alebo nad ním. Vedome nasycujeme seba aj naše telo touto  slnečnou energiou. Nastáva  proces harmónie a naše telo  silnie. Cítime prúdenie lásky a pomoci. Slnko  nami prúdi a   stále viac nás priťahuje.  Celým naším vedomím vnímame univerzálnu  božiu silu. Svätá sila naše telo uzdravuje. Zdola nahor ho začína jemne magnetizovať celým telom až  k hlave , tak dlho kým  telo pocíti súlad. Naše priateľstvo k telu sa prehlbuje.  V éterickom tele, ktoré preniká naše fyzické telo preteká sieťou dráh slnečná svetelná vibrácia do aury a odtial do tela. Pokračuje magnetizovanie tela- prúdom slnečnej energie, prebieha celou našou podstatou.  Každý magnetický  ťah čistí náš chrám . V myšlienkach si hovoríme k našim orgánom:- Milujem vás , ďakujem vám za vykonanú prácu.

V žiarivom teplom svetle slnka vnímame činnosť orgánov tela. Opakujeme- SOM DUCH. Rovnako ako svetlo prežiari tmu, tak sila nášho ducha svojím liečivým svetlom prežiari naše telo. V myšlienkach si hovoríme-Som duchovná podstata, svojou energiou ruším každý nesúlad, každú poruchu, čistím moje telo, posilňujem ho a uzdravujem. Opakujeme  si tieto slová a predstavujeme si že ich energia  prúdi našim telom a navoduje nám to radosť. Stíšime sa a nechávame plynúť božiu lásku a múdrosť. Sme úplne uvolnení a odosobnení od vonkajšieho sveta. Sme slobodní.

Hlboký nádych a predstavujeme si naše vyššie JA sa vracia opäť do tela. Opäť nastáva zjednotenie sa s chrámom. Oči sú stále zatvorené, cítime sa bezpečne a dobre v našom tele.  Predstavujeme si slnečnú ulicu ako po nej kráčame. Pritom  sa nechávame presvetľovať paprskami vitality slnka. Ako duchovná podstata, spojená v súlade s telom nechávame prúdiť nami vesmírnu božiu silu. Sme v bezpečí, nachádzame sa v harmónii s vesmírnou láskou. Stále na nás svieti slnečná energia ktorú príjma rozšírená čakra sleziny  a posilňuje tým nervy.  Všetky nervové problémy  miznú, naše vnímanie zameriavame na slnečný pletenec- ktorý slnko prestupuje svojou žiarou a sami sa stávame slnkom. Cítime náše jadro - náš stred. Žiarime jasným slnkom, naše telo , náš chrám ďakuje za vyčistenie a harmonizáciu. Naše vyššie Ja a naše telo sú v harmónii. Vďačnosť a spokojnosť nami prúdia, sme schopní vyžarovať radosť, sme silní, a uvedomujeme si sami seba. Naše telo je šťastné.

Hlboko vydychujeme a v myšlienkach starostlivo uzatvárame všetky čakry. Postupne si pomalým rytmom otvárame oči, a prechádzame si dlaňami cez celé telo od základnej čakry po vrchnú až kým budeme schopní každodennosti.        

                                                                                                                                                                                                                         

Za teplých slnečných dní môžeme vedome otvoriť solnečný pletenec a slezinovú čakru a vystaviť sa na chvíľku važarujúcej vitalite slnka, vlievajúcej sa zvýšenou mierou do našich tiel.  Ak nám slniečko  nesvieti  zásobujme sa vitalitou, pomocou nádhernej energie -" SLNEČNEJ MEDITÁCIE "